نحوه استفاده قطره

مقدار مصرف اینفاکول


مصرف اینفاکول بسیار ساده است، هر زمانی که کودک شما گریه می کند. دوز معمولی یک قطره چکان پر (0.5 سی سی) است، که باید قبل از هر وعده تغذیه نوزاد داده شود.

اگر بعد از 3 یا 4 روز كوليك كودك هنوز ادامه داشته باشد، ميتوانيد دوز را تا دو قطره چکان پر (ا سی سی) دو برابر كنيد. این عمل ممکن است به خصوص شب ها، قبل از تغذیه شب مفید باشد.

برای رسیدن به بهترین نتایج باید از اینفاکول برای چندین روز استفاده کنید، زیرا ممکن است درمان به تدریج اثرات افزایشی داشته باشد. ادامه استفاده می تواند موجب جلوگیری از ایجاد گاز بیشتردر معده نوزاد شود.

شما می توانید مدت چند هفته مصرف اینفاکول را ادامه دهید. با این حال اگر با وجود افزایش دوز به دو قطره چکان، به طور کامل بهبودی ایجاد نشود، یا کودک بدتر شود، باید با پزشک خود مشورت کنید.نکات قابل توصیه


  • قبل از مصرف به آرامی بطری را تکان دهید.
  • یک قطره چکان پر را با 2 بار فشار بخش پلاستیکی آن می توانید پرکنید. قطرات اضافی روی بخش خارجی قطره چکان را به بطری برگردانید.
  • با فشار بخش پلاستیکی بالای قطره چکان در انتهای زبان کودک، اینفاکول را داخل دهان او خارج نمایید.
  • از این قطره چکان برای سایرداروهای دیگراستفاده نکنید. آن را فقط برای مصرف اینفاکول نگه دارید.


اگر اینفاکول را بیش از میزان لازم به کودک دادید:

اگر کودک (یا یک بزرگسال) به طور تصادفی میزان زیادی از اینفاکول را مصرف نمود (به عنوان مثال کل یک بطری کامل)، به احتمال زیاد هیچ آسیبی به او وارد نخواهد شد. با این حال، در صورت احساس ناراحتی یا ناخوشایندی باید با پزشک مشورت کنید.

اگر مصرف اینفاکول را فراموش کردید:

اگر یک دوز و یا دوزهای بیشتری را فراموش کردید نگران نباشید، دوز بعدی را قبل از غذای بعدی کودک به او بدهید. اگر سوالی در مورد استفاده از این محصول دارید، از پزشک یا داروساز خود بپرسید.

عوارض جانبی اینفاکول


واکنش های آلرژیک

سایمتیکون، ماده فعال در اینفاکول، جذب بدن نوزاد نمی شود و بعید است به کودک شما آسیب برساند. بسیار عجیب است که اینفاکول بتواند عوارض جانبی ایجاد نماید. متیل و پروپیل هیدروکسی بنزوات (E218، E216)، موجو در اینفاکول، ممکن است واکنش های آلرژیک (احتمالا تاخیری) ایجاد کنند.

تداخلات دارویی اینفاکول


لووتیروکسین

اگر کودک شما به علت اختلال تيروئيد با لووتيروکسين درمان می شود، مصرف اینفاکول، ممکن است با کاهش جذب لووتیروکسین موجب تضعیف اثرات درمانی آن شود.


---------------------------